معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی

آفتاب نیوز :

ردیاب یکی از وسایل افزایش امنیت خودرو است. به واسطه امکانات بسیار زیاد ردیاب های خودرو، در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته اند. کافی است تا در گوگل عبارت ” ردیاب خودرو” را سرچ کنید، هزاران مقاله برای شما بالا می آید که همه و همه از مزایای بی نظیر استفاده از ردیاب های خودرو صحبت کرده اند. اما آیا واقعا همه چیز در خصوص ردیاب خودرو آهنربایی گل و بلبل است و این وسیله هیچ گونه عیب و نقصی ندارد؟ ما به شما می گوییم که قطعا اینگونه نیست و این وسیله مشکلات خاص خود را دارد. در ادامه قصد داریم تا در خصوص معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی صحبت کنیم و این سنت صحبت کردن از سجایای ردیاب خودرو را بشکنیم، پس با ما همراه باشید.

معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی

ردیاب های آهنربایی در ساختار خود یک آهنربای بسیار قوی دارند که به کاربران این امکان را می دهند تا ردیاب را در هر قسمتی از خودرو (که از جنس فلز باشد) نصب کنند. از مزایای این دسته از ردیاب ها می توان به نصب آسان، امکان نصب در داخل و بیرون خودرو و نصب بدون نیاز به دستکاری سیستم برقی خودرو اشاره کرد. در کنار این مزایا، ردیاب آهنربایی معایبی نیز دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. از مهم ترین معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

قیمت زیاد ردیاب آهنربایی

ردیاب های آهنربایی نسبت به سایر ردیاب های موجود در بازار نیز قیمت بالاتری دارند و شما برای خرید آن ها مجبور به پرداخت هزینه بیشتر هستید (قوز بالا قوز). دلیل بالا بودن قیمت ردیاب آهنربایی کارایی و امکانات بسیار ویژه آن در برابر سارقان است. در بازار ردیاب های آهنربایی بسیار زیادی وجود دارند، بنابراین بهتر است قبل از خرید، قیمت مدل های مختلف را با هم مقایسه و یک ردیاب متناسب با بودجه خود انتخاب کنید.

معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی

ارسال اطلاعات اشتباه

ردیاب خریداری می شود تا با کمک آن بتوانیم از موقعیت دقیق و لحظه ای خودرو آگاه شویم. اما آیا همیشه ردیاب های آهنربایی در ارسال موقعیت های مکانی عملکرد خوب و بدون نقصی دارند؟ قطعا پاسخ این سوال یک خیر کاملا قاطع است. بر اساس گزارش هایی که از کاربران مختلف به دست ما رسیده است، برخی از ردیاب های خودرو به ویژه آن هایی که کیفیت و قیمت پایینی دارند، در ارسال اطلاعات مکانی و هشدار های مختلف (مانند باز شدن درب، روشن شدن خودرو و ..) دچار اشتباه می شوند.

دقت در موقعیت یابی

تصور کنید که خودروی شما به سرقت رفته و، چون ردیاب روی آن نصب بوده به سراغ لوکیشنی که ردیاب اعلام کرده می روید. باید بدانید که سیگنال های GPS در برخی نقاط نسبت به دیگر نقاط ضعیف تر هستند و اگر ردیاب شما از نوع باکیفیت نباشد، دقت ردیابی آن کاهش پیدا می کند. دقت ردیابی برای یک ردیاب خودروی آهنربایی با کیفیت باید در حدود 165- دی بی ام (dBm) باشد. اگر دقت ردیاب شما عددی غیر از این مقدار باشد، این احتمال وجود دارد که موقعیت های مکانی که ارسال می کند، با خطای بسیار زیاد همراه باشند.

جدا شدن از بدنه خودرو

ردیاب های آهنربایی را معمولا در بیرون خودرو جایی دور از چشم سارق نصب می کنند. خودرو در مسیر حرکتی خود تکان و لرزش های بسیار زیادی دارد و این احتمال هست که بر اثر یک تکان یا ضربه شدید ردیاب آهنربایی از خودرو جدا شود. آیا همه ردیاب های آهنربایی این مشکل را دارند؟ خیر، این موضوع معمولا زمانی مشاهده می شود که شرکت سازنده از آهنربا های ضعیف برای ردیاب خود استفاده کرده باشد.

از بین رفتن حریم خصوصی

بر عکس ردیاب های سیمی که برای نصب نیاز به سیم کشی دارند، ردیاب های آهنربایی به هیچ سیم و اتصالی نیاز ندارند. به این ترتیب یک شخص می تواند به راحتی و بدون اینکه شما متوجه شوید، یک ردیاب آهنربایی به خودروی شما متصل کند. با نصب یک ردیاب آهنربایی به خودرو توسط شخص ثالث، حریم خصوصی شما از بین خواهد رفت.

از بین رفتن سیگنال توسط سارق

مشاهده شده که سارقان برای از کار انداختن و مختل کردن سیگنال های جی پی اس از تجهیزات بسیار ویژه ای استفاده می کنند. اگر ردیاب شما بدون گارانتی و با سیگنال های ضعیف باشد، شما هیچ کاری از دستتان برنخواهد آمد. اما اگر ردیاب شما سیگنال های قوی داشته و امکان تماس با پشتیبانی ردیاب نیز وجود داشته باشد، شانس شما برای پیدا کردن خودرو افزایش پیدا خواهد کرد.

شارژ کردن مداوم باتری ردیاب

ردیاب های آهنربایی دارای یک باتری با ظرفیت مشخص هستند. بسته به ظرفیت باتری ردیاب، شما باید آن را به صورت دوره ای شارژ کنید. شارژ کردن های مداوم باتری ردیاب بعد از مدت ها برای شخص خسته کننده یا فراموش می شود. به این ترتیب ردیاب بدون شارژ خاموش خواهد شد و عملا استفاده ای برای مالک نخواهد داشت.

معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی

رجیستری ردیاب

برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه در کشور، چند سالی است که طرح رجیستری تلفن راه اندازی شده است. متاسفانه دیده شده که برخی از ردیاب هایی وارداتی با مشکل ریجستری روبه رو می شوند و در کشور ما کار نمی کنند. به همین دلیل اگر قصد تهیه یک ردیاب خارجی و از مرز گذشته را دارید، حتما از رجیستر بودن آن مطمین شوید.

به روزرسانی داده های مکانی با سرعت کم

خودرو با سرعت بسیار زیادی حرکت می کند و یک ردیاب خوب ردیابی است که به سرعت بتواند داده های مکانی خودرو را به روز کند. در بسیاری از ردیاب های آهنربایی کم کیفیت مشاهده شده که سرعت به روزرسانی داده ها به شدت پایین است. از این رو موقعیتی که ردیاب ارسال می کند، موقعیت چند دقیقه قبل خودرو است.

مشکل در نرم افزار ردیاب

همان طور که گفته شد، هر ردیاب یک نرم افزار دارد. گاهی اوقات نرم افزار یا همان رابط کاربری ردیاب دچار مشکل می شود و شما نمی توانید به ردیاب و قابلیت های آن دسترسی پیدا کنید.

همان طور که مطالعه کردید، بیشتر معایب ردیاب آهنربایی خودرو به استفاده از ردیاب های ارزان قیمت و کم کیفیت برمی گردد. در صورتی که شما یک ردیاب آهنربایی باکیفیت از یک برند معتبر خریداری کنید، ممکن است با هیچ کدام از مشکلاتی که در مقاله ذکر شد، روبه رو نشوید.

منبع: خرید ردیاب خودرو اینصب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معایب استفاده از ردیاب خودرو آهنربایی"، کلیک کنید.