ناگزیرهای غرب – قدم آخر

ناگزیرهای غرب

شرایط غرب آسیا دگرگون شد و هیچ روزنه ای برای بازگشت به عقب وجود ندارد. هیمنه ها و آقایی های غرب فرو ریخت و دیگر قابل بازسازی نیست. اسراییل صددرصد آسیب دید و دیگر اسراییل پیش از 7 اکتبر و26 فروردین نخواهد شد.

به گزارش قدم آخر، حمید صفری، دیپلمات اسبق در سرمقاله سیاست روز نوشت: غرب و اعراب در ضعیف ترین موقعیت تاریخی در میان ملتهای خود قرار گرفتند که در صورت تلاش مضاعف و حضور اقناعی محور مقاومت در فضای تبلیغی و رسانه ای، این شرایط توسعه یافته و همه بافته های نظام سلطه، سلفی ها و ناصبی ها و دولتهای مزدور عرب در مورد حقیقت مهجور مانده تشیع علوی و ماهیت و ذات و حقیقت انقلاب اسلامی درهم پیچیده شده و نور این حقیقت عالمگیر خواهد شد.

موازنه ها در این مدت در هم ریخته معادلات تغییر کرده و جابجایی های راهبردی تجربه نشده ای در منطقه و جهان شکل گرفته و تعریف جدیدی از قدرت و اجزا و ارکان آن ظهور یافته است. هیچیک از این پدیده ها بازگشت پذیر نیست، بطور قطع.
غرب اگر در گذشته در پذیرش این واقعیت قطعی ارزیابی دقیقی نداشت و ده ها سال با پروژه های گوناگون به دنبال مهندسی تحولات در غرب آسیا بود و در این مسیر میلیونها کشته از مسلمانان گرفت ولی به هدفهای شیطانی خود برای تحمیل و تداوم مدیریت و سلطه خود بر این محدوده جغرافیایی نرسید، در مقابل، هم سرنوشت اقتصاد و سیاست و سرمایه های خود را به طوفان سپرد و هم حیثیت تاریخی و هیمنه قدرتش را. امروز نه توان جنگ دارند و نه توان تاثیرگذاری بر حوادثی که دایماً در حال تغییرات راهبردی و محیطی است. به همین دلیل هم کور، هم گیج و مبهوت شده و مسیر خود را گم کرده اند. سرنوشت بزرگترین مترسک خود را بسیار متزلزل می بینند و به سختی به دنبال یافتن راه خروجند.به یقین پس از حمله به اسراییل دولتهای غربی هنوز به هیچ نقطه مشترک و تمرکزی برای چاره جویی نرسیده اند. این واقعیت از پراکندگی در موضع گیری ها و تناقض در تحلیلها و آشفتگی در تصمیم گیری های آنان مشخص است.این شرایط بر همه دولتهای منطقه ای و همسو با آنها نیز مستولی است. بنابراین ما توانسته ایم در پیچیده ترین شرایط تاریخی حیات بشر همه معادلات یکی از بزرگترین امپراتوری ها را به هم بریزیم و آنها را با سخت ترین شرایط در ابعاد گوناگون مواجه سازیم.
تصور کنیم اگر موج دوم حملات بطور پیوسته انجام می گرفت و آسمان باز اسراییل بدون دفاع محل جولان هزاران موشک و پهپاد می شد اکنون چه شرایطی برغرب و رژیم صهیونیستی حاکم بود؟ بطور قطع اگر جمهوری اسلامی تصمیم به حملات مداوم و یکپارچه و مستمر بگیرد تمام ظرفیتهای پدافندی غربی ها هم توان مقابله با این تاکتیک بی نظیر و ویرانگر را نخواهند داشت. بنابراین
در این مرحله و در چنین شرایطی که پیش از آن هر غیر ممکن فرضی هم در باره اسراییل قابل طرح و تحلیل نبود و امروز ممکن و تجربه شده است چه نوع تصمیم و حرکتی از سوی آنها به نفع همه خواهد بود؟
آنها به زودی یافته های خود را آشکار خواهند کرد. خواهیم دید که چاره ای باقی نمانده بجز پذیرش قطعی و بی چون و چرا از ایران به عنوان بزرگترین و موثرترین بازیگر منطقه که ظرفیتهای وسیعی برای تبدیل به قدرتی همطراز با سایر مدعیان به دست آورده است.غرب باید به این تحول تن دهد و بپذیرد و خود تلاش کند تا بساط بزرگترین بحران ساز منطقه که در صورت ادامه بقا تهدید مستقیمی علیه موجودیت آنها نیز خواهد بود، از اسب پیاده کند و تا از درون خودشان هیتلر جدیدی ظهور نکرده است محاسبات خود را دستخوش تغییرات جدی سازد.این معنا را من سالها قبل در کوران جنگ 33 روزه در مقاله ای مطرح کردم و امروز هم همچنان تنها راه حل غرب برای خلاصی از بحران سازی های بی پایان رژیمی که جز با عقاید موهوم و ماهیت ذاتی خود با هیچ دولت و ملتی اساسا نمی تواند بر سرهیچ پیمانی باقی بماند را در رهاسازی این شر مطلق می دانم.غفلت از این واقعیت هزینه های گزافی برای منطقه و جهان خواهد داشت و این امر حتمی را باید در برآوردهای خود بطور جدی لحاظ نمایند. جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را میرود و بی گمان متوقف نخواهد شد.اهمیتی ندارد نقطه اوج این خیزش تاریخی را چه نام می گذارند، بازگشت به امپراتوری تاریخی یا هر چیز دیگر. مهم این است که دیگر از ژست ها و نقشه ها و جنگهای به ظاهر  پیروزمندانه بوش پدر یا پسر، کلینتونها و رایس و تیم فعلی و هر دولت بعدی و سیاستهای خون آلود آنان در غرب آسیا خبری نخواهد بود. تلاش های 20 ساله آنها برای زاییدن مولود نامشروعی که همه آنرا خاورمیانه جدید می نامیدند آخرین نفسهایش نیز قطع شد و مرد. همانطور که بسیاری از طراحان و عاملان آن خباثتها اکنون در قعر جهنمند.تا دیرتر از این نشده باید تصمیم بگیرند چرا که پس از این  فراوان حیرت خواهند کرد و به دفعات شگفت زده خواهند شد اگر خطایی دربرآوردهای خود مرتکب شوند. به فضل و اراده خدای قادر و عظیم وفرزندان علی بی همتای زمانمان.
پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناگزیرهای غرب – قدم آخر" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناگزیرهای غرب – قدم آخر"، کلیک کنید.