نتانیاهو به دنبال برکناری وزیر جنگ است

نتانیاهو به دنبال برکناری وزیر جنگ است

رادیو سراسری رژیم صهیونیستی گزارش داد که نخست‌وزیر این رژیم طی روزهای اخیر با نزدیکانش در رابطه با برکناری وزیر جنگ صحبت کرده است.

به گزارش قدم آخر، منابع عبری اخیرا از تشدید اختلافات بین بنیامین نتانیاهو و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر دادند.

در همین راستا، شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که اختلاف زیادی میان موضع گالانت و نتانیاهو در مورد محور فیلادلفیا وجود دارد.

این شبکه همچنین گزارش داد در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی بر تحویل این محور به مصر تاکید دارد، نتانیاهو به شدت با آن مخالفت دارد.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که نزدیکان نتانیاهو بر این باور هستند که گالانت دیگر بخشی از ائتلاف موجود نیست و در تابستان جاری به فکر برکناری او خواهند بود.

گالانت اخیر از توافق مبادله اسرا با مقاومت در غزه حمایت کرده و گفته بود این توافق در راستای منافع امنیتی و داخلی رژیم صهیونیستی خواهد بود.

پیشتر سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد تل‌آویو برای ترک محور فیلادلفیا به منظور بازگرداندن اسیران صهیونیست آماده می‌شود.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که رسانه‌های عبری روز دوشنبه گزارش دادند که پیامی مصری به دست رئیس موساد رسیده است که در حال مذاکره در مورد توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا با حماس است.

وبگاه‌های عبری توضیح دادند که پیام مصر اشاره دارد به اینکه قاهره با ایالات متحده برای کمک به ایجاد یک مانع زیرزمینی در مرز مصر و فلسطین، در صورتی که تل‌آویو با این توافق موافقت کند، همکاری خواهد کرد.

بهانه احداث این مانع «جلوگیری از عبور تسلیحات به غزه است». در پیام مصر تاکید شده قاهره عملاً ساخت این دیوار را در اولین روزهای آغاز توافق آتش‌بس آغاز خواهد کرد.

این موضوع به نظر عقب‌نشینی از مواضع قبلی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود زیرا تل‌آویو پیشتر با خواسته‌های حماس مبنی‌بر عقب‌نشینی ارتش اشغالگر از محور فیلادلفیا در مرحله اول قرارداد تبادل اسرا مخالفت کرده بود.

این در حالی است که اخیرا با تسلط ارتش اشغالگر بر محور فیلادلفیا، این منطقه مورد مناقشه حماس و رژیم صهیونیستی و مصر بوده است.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو به دنبال برکناری وزیر جنگ است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو به دنبال برکناری وزیر جنگ است"، کلیک کنید.