نصیرشلال: متفاوت بودن حقوق ورزشکاران شانس مدال نداشتن را القا می کند

نصیرشلال: متفاوت بودن حقوق ورزشکاران شانس مدال نداشتن را القا می کند

سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران گفت: اگر در تشویق ورزشکاران دقت کافی نداشته باشیم باعث سرخوردگی آنها می شویم.

به گزارش قدم آخر، نواب نصیرشلال در نشست خبری فدراسیون وزنه برداری در مورد آخرین وضعیت وزنه برداران بیان کرد:  چند ماه است در ارد و هستیم. در سه ماه مانده تا المپیک در شرایط نرمال هستیم و طبق برنامه پیش می رویم و امیدوارم اتفاق خاصی پیش نیاید.

او در مورد انتقاد مصطفی جوادی و علی داوودی از حقوق 15 میلیون تومانی کمیته ملی المپیک تصریح کرد: وقتی پاداش در نظر می گیریم که در بحث مالی و تشویقی است اگر درست انجام نشود باعث افت روحیه ورزشکاران می شود. اگر در بحث تشویق و بالا بردن به روحیه ورزشکاران دقت کافی نداشته باشیم، ورزشکاران سر خورده شده و از پیش باخته حساب می شود. مبالغی در نظر می گیرند  که برای ورزشکاران ما متفاوت از بقیه ورزشکاران است و القا می کنند شانس مدال نداریم. البته برای ما چیزی که اهمیت دارد مقصد است و اتفاقات مختلفی در این مسیر ممکن است بیفتد، با این حال ما کار خودمان را انجام می دهیم.

او افزود: صحبتی با جوادی و داودی داشتم و خواستم که خیلی به این موضوع اهمیت ندهند. هر دو افراد پخته ای هستند و مسایل را خوب درک می کنند.  البته ما همه در ورزش در یک خانواده هستیم و گاهی گلایه شود هم ایراد ندارد.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به شرایط به وجود آمده چگونه از لحاظ روانی ورزشکاران را کنترل می کند؟ تاکید کرد: کار را که شروع کردیم خیلی اتفاقات رخ داد. تلاش کردیم جو اردو و میانگین سنی را پایین بیاوریم و روی تفکر قهرمانی ورزشکاران تاثیر بگذاریم. در مجموع بخشی دست ما است و تلاش می کنیم جو را کنترل کنیم اما از بیرون هم فشارهایی است و اتفاقاتی رخ می دهد که مانع بر سر راه ما هستند. کاری که ما می کنیم این است که مقابله کنیم و تلاش کنیم روی آنها تاثیر نگذارد.

سرمربی تیم ملی در مورد آخرین وضعیت دو وزنه بردار المپیکی گفت: جام جهانی تایلند را پشت سر گذاشتند. باید ریکاوری شوند. فکر کنم اوایل ماه آینده اردوی کیش شروع شود به اوج برمی گردیم. باید کنترل کنیم نزدیک المپیک به اوج آمادگی برسند. 

او در پاسخ به این پرسش که فکر می کند رکوردهای ایده آل او برای علی داوودی و مصطفی جوادی جهت حضور در المپیک چه رکوردهایی هستند؟  تاکید کرد:  برای علی داوودی در یک ضرب بین 205 تا 210 کیلوگرم و 260 تا 262 دوضرب است تا رقابت خوبی داشته باشد و رنگ مدالش به بهترین شکل باشد. پتانسیل بدن او این رکوردها را قبول می کند و حالا ببینیم در مسیر چه اتفاقاتی می افتد. مصطفی جوادی قبل از جهانی عربستان آمادگی خیلی خوب داشت. اگر در این سه ماه باقی مانده به رکورد 175کیلوگرم یک ضرب و 218 تا 220 کیلوگرم در دوضرب برسد اتفاق خارق العاده در المپیک رخ می دهد. 

نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که علت پرداخت کم حقوق به المپین های وزنه برداری می تواند نتایج بازی های آسیایی باشد ؟گفت: ممکن است و می تواند تاثیر گذار باشد. البته شرایط بازیهای آسیایی متفاوت است و اکثر آن تیم تغییر کرده اند. مصطفی جوادی طلای جهان گرفت. علی داودی افزایش رکورد داشت و هر دو با انگیزه هستند. به جای اینکه سیستم تشویقی عامل بازدارنده باشد باید به تیم ما کمک کند. حدود 35 نفر سهمیه المپیک می گیرند و نباید خیلی ارقام ها موشکافانه و سختگیرانه باشد. 

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه فکر می کند چه کسانی پشت این تصمیم برای پرداخت حقوق 15 میلیون تومانی به المپین های وزنه برداری هستند؟ گفت: دقیق نمی دانم. قطعا تیم کارشناسی پشت تصمیم گیری ها است. در  مورد مربیان ایرادی ندارد به این شکل باشد اما دلسوزانه و کارشناسی نیست با ورزشکار این رفتار انجام شود. 

سرمربی تیم ملی وزنه در مورد از دست رفتن سهمیه المپیک دسته 102 کیلوگرم رضا دهدار و انتقاد از انتخاب وزنه 214 کیلوگرم برای او گفت: ما در دسته 102 کیلوگرم سهمیه نداشتیم. وقتی با رکوردهای نسبتا پایین در رده نهم است به نظرم سهمیه قطعی نبوده است. برای دهدار همه کار کردیم تا ذهنی و جسمی آماده شود. او 30 ساله است و شرایط وزنه بردار 20 ساله را نداشت که به او فشار زیادی وارد کنیم. با این حال یک ضرب رکورد زد که نشان داد بدنش عالی است و در دوضرب با وزنه نرمال کار را شروع کردیم که خودش را آماده کند. کسانی که این حرف را می زنند سواد فنی آنها کم است. دو وزنه بردار در جدول هستند و شانس دارند از این رو باید همه مسایل را در نظر می گرفتیم و عقل حکم می کرد وزنه 214 کیلوگرم را برای او انتخاب کنیم. وقتی که معما حل می شود ممکن است همه بگویند که راه حل های دیگری هم وجود داشته است.

او در مورد اینکه دهدار قرار است وزنه برداری را ادامه دهد یا خیر گفت: طبق صحبتی که با من داشته آخرین مسابقه او بود و البته گفته بود که اگر سهمیه المپیک را هم بگیرد بعد از المپیک خداحافظی می کند. ممکن است اتفاقاتی بیفتد و در رنکینگ کسی انصراف بدهد بنابراین به او گفته ایم فعلاً تمرین کند و خودش را آماده نگه دارد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نصیرشلال: متفاوت بودن حقوق ورزشکاران شانس مدال نداشتن را القا می کند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نصیرشلال: متفاوت بودن حقوق ورزشکاران شانس مدال نداشتن را القا می کند"، کلیک کنید.