نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی

نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی

رییس جمعیت هلال احمر گفت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبارهای هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.

به گزارش قدم آخر، پیر حسین کولیوند در آیین افتتاح مرکز هوشمند رصد اطلاعات و داده کاوی جمعیت هلال احمر و نیز همچنین افتتاح بیش از 50 پروژه عمرانی این جمعیت که به مناسبت هفته هلال احمر و با حضور معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی و بشر دوستانه است. سه میلیون داوطلب جوان گام دومی داریم که در تلاش برای رساندن این داوطلبان به 10 میلیون نفر هستیم تا در مواقع بروز بحران های طبیعی و غیرطبیعی بتوانیم به همه مردم امدادرسانی کنیم.

وی در توضیح اقدامات هلال احمر گفت: تیم های سحر یا همان سفیران حمایت روانی هلال احمر در بحران ها برای افزایش تاب آوری تلاش می کنند و به عنوان الگوی موفقی در صلیب سرخ جهانی شناخته شده اند. همچنین برای زنان بالای 30 سال در طرح یاس هلال احمر اشتغال زایی شده است و برای ارایه آموزش امدادی به مردم و توانمندسازی در دورافتاده ترین نقاط کشور، خانه های هلال را در اقصی نقاط کشور تاسیس کردیم.

کولیوند ادامه داد: کاشت پنج میلیون نهال، فعالیت 140 هزار نخبه در هلال احمر، استفاده از توان خیرین برای کمک به مردم، ارایه خدمات توانبخشی رایگان در بیمارستان نورافشار به کودکان دارای کم توانی جسمی، تولید داروهای نوترکیب، تولید داروهای گیاهی، افزوده شدن بسته خدمات دارویی گیاهی، تولید اعضای مصنوعی هوشمند بدن انسان قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی، فعالیت مراکز درمانی هلال احمر در 15 کشور از جمله سایر فعالیت های هلال احمر است.

نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به نیاز به تقویت انبارهای امداد و نجات هلال احمر گفت: نیازمند کمک برای بهبود وضعیت انبارهای هلال احمر هستیم و برای تقویت امدادرسانی در نقاط صعب العبور، نیازمند واردات بالگرد دید در شب هستیم.

کولیوند با اشاره به جایگاه بین المللی جمعیت هلال احمر کشورمان گفت: به گفته روسای کمیته صلیب سرخ، هلال احمر ایران جزو پنج کشور برتر است. در تدوین استراتژی های راهبردی صلیب سرخ از هلال احمر طرح و برنامه گرفته می شود.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: عالی ترین نشان صلیب سرخ بین 191 کشور جهان به هلال احمر ایران اعطا شده است. در حوزه اقدامات امداد و نجات در سطح ملی، محلی و منطقه ای بسیار موفق عمل کرده ایم و هلال احمر ایران مورد تقدیر دولت ترکیه قرار گرفت.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هلال احمر ایران اقدامات زیادی برای کمک به مردم غزه انجام داده است افزود: کنگره بین المللی اشغال فلسطین از دیدگاه حقوق بین الملل بشردوستانه در غزه برگزار شد و 190 مورد مصادیق نقض حقوق بشر دوستانه در غزه استخراج شد و این کنگره مورد توجه صلیب سرخ هم قرار گرفت.

کولیوند گفت: در طول سال 22 هزار و 400  مورد عملیات جاده ای، 2 هزار و 700 مورد عملیات کوهستان و بیش از 44 هزار مورد عملیات انجام شده است. امسال نیز تاکنون مهم ترین عملیات ما امدادرسانی در سیل سیستان و بلوچستان بود.

وی در ادامه گفت: امروز 58 طرح در هلال احمر با حضور معاون اول رییس جمهوری افتتاح می شود که شامل 25 طرح امدادی، 10 طرح بهداشتی درمانی ملی و بین المللی، 20 طرح آموزشی و پژوهشی، یک طرح نیز  افتتاح مرکز رصد و پایش هلال احمر است، سه طرح عمرانی شرکت سرمایه گذاری هلال احمر و 335 خانه هلال نیز افتتاح می شود.

کولیوند گفت: 110 سامانه جمعیت هلال احمر در مرکز رصد هوشمند اطلاعات و داده کاوی جمع می شود و حوادث و بحران ها در این مرکز رصد می شود. سیل، آتش سوزی، آلودگی هوا و سایر مخاطرات و همچنین فعالیت ها و اقدامات هلال احمر را در مرکز رصد و پایش، پیش بینی و اقدامات لازم را مد نظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: سایر دستگاه ها نیز می توانند از این مرکز رصد و پایش هلال احمر بهره برداری و استفاده کنند. هدف از راه اندازی این مرکز هوشمندسازی تمام اقدامات هلال احمر و  امدادرسانی ها است.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیاز هلال احمر به بالگرد دید در شب و تقویت انبارهای امدادی"، کلیک کنید.