وجود این علایم در دهان، نشانه اولیه آلزایمر است

وجود این علایم در دهان، نشانه اولیه آلزایمر است

آفتاب نیوز :

به نقل از هلث، دندانپزشک برجسته این تحقیق معتقد است که بهداشت نامناسب دهان و دندان می تواند علامت هشدار اولیه باشد که ممکن است فردی با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می کند.

وی اعلام کرده است که اختلال در بهداشت دهان و دندان افراد می تواند نشانه اولیه بیماری آلزایمر باشد.

دکتر اسمیتا، دندانپزشک این تحقیق گفت که بهداشت دهان و دندان می تواند علامت هشدار اولیه باشد که نشان می دهد فردی ممکن است از نوعی زوال عقل رنج ببرد.

این متخصص گفت: برخی از علایم اولیه بیماری آلزایمر، مربوط به دهانی است که به خوبی از آن مراقبت نمی شود.

سایر منابع رسمی نیز تایید کرده اند افرادی که از زوال عقل رنج می برند بهداشت و مراقبت شخصی را نادیده می گیرند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ایالات متحده بی توجهی به بهداشت و مراقبت شخصی را یکی از 10 علامت هشداردهنده اولیه بیماری آلزایمر می داند.

اسمیتا هشدار داد که مقدار بیش از حد پلاک و تارتار همچنین لثه ها و حفره های متورم یا خونریزی، علایم هشدار دهنده بی توجهی و سلامت ضعیف دندان است.

وی افزود: این موارد یا برای ما به عنوان دندانپزشک قابل مشاهده است یا از شکایت بیمار از درد در هنگام لمس یا دمیدن هوا بر روی دندان مشهود است.

این دندانپزشک همچنین خاطرنشان کرد که کل ظاهر فرد برای تشخیص بیماری آلزایمر بسیار مهم است.

او گفت: به عبارت ساده، این ها نشانه های بی توجهی است. ما به عنوان دندانپزشک، باکتری هایی مانند پورفیروموناس ژنژیوالیس را که با این بیماری مرتبط هستند، جدا و شناسایی نمی کنیم و این کار را به دانشمندان واگذار می کنیم. 

در حال حاضر، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شکل خاصی از باکتری – پورفیروموناس ژنژیوالیس – که در حفره ها وجود دارند، ارتباط بسیار قوی بین بیماران آلزایمر و بیماری پریودنتال است.

بر اساس نتایج تحقیق در سال 2020، این باکتری همچنین به شدت با آرتریت روماتویید و مبتلایان به آلزایمر مرتبط است.

اسمیتا خاطرنشان کرد که افراد می توانند با مراجعه منظم به دندانپزشکان و رعایت روال بهداشت دهان و دندان از رشد این باکتری جلوگیری کنند.

وی گفت: بیماران باید به طور مرتب برای معاینات و ویزیت های بهداشتی به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا در جریان درمان قرار بگیرند و با کاهش تعداد باکتری ها از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند.

این متخصص همچنین از افرادی که اعضای خانواده یا دوستانشان مبتلا به بیماری آلزایمر هستند، خواست تا در ویزیت دندانپزشکی آن ها را همراهی کنند تا بتوانند علایم بهداشت دهان و دندان ضعیف را تشخیص دهند.

افراد می توانند با مراجعه منظم به دندانپزشکان و رعایت روال بهداشت دهان و دندان از رشد این باکتری جلوگیری کنند. 

بیماران باید به طور مرتب برای معاینات و ویزیت های بهداشتی به دندانپزشک خود مراجعه کنند تا در جریان درمان قرار بگیرند و با کاهش تعداد باکتری ها از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وجود این علایم در دهان، نشانه اولیه آلزایمر است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وجود این علایم در دهان، نشانه اولیه آلزایمر است"، کلیک کنید.