وقوع بیش از ۴ هزار مخاطره طبیعی و سوانح انسان ساز در دولت سیزدهم – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

وقوع بیش از ۴ هزار مخاطره طبیعی و سوانح انسان ساز در دولت سیزدهم - خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار قدم آخر، محمدحسن نامی ظهر سه‌شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان مرکزی اظهار کرد: ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل هستند که ۱۲۷ کشور با چالش‌های جدی مواجه هستند، در این راستا ۳۴ چالش بسیار جدی است که تغییر اقلیم، بیابان‌زایی، کاهش آب شیرین همچنین کاهش فضای سبز در اولویت قرار دارند.

وی با اشاره به وقوع ۴۱۲۰ مخاطره طبیعی و انسان ساز گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۲۷۰۰ مخاطره طبیعی و ۱۴۲۰ سوانح انسان‌ساز به وقوع پیوست که عملکرد دولت مردمی سیزدهم در مقابله با این بحران‌ها قابل تقدیر است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه رعایت موضوعات زیست محیطی در گرو فرهنگ‌سازی گسترده است، افزود: به طور حتم با تعامل و هم‌افزایی مردم می‌توان گام‌های مؤثری در راستای رفع مشکلات این حوزه برداشت.

نامی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر کاشت یک میلیارد درخت مثمر در بازه زمانی چهار سال، گفت: فرهنگ حفظ و توسعه محیط زیست و فضای سبز نیازمند مشارکت همگان است همچنین انتظار است آحاد مردم اصلاح الگوی بهینه مصرف آب و برق را مدنظر ویژه قرار دهند تا در این راستا با بحران مواجه نشویم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: چنانچه شبکه بندی آب شیرین همچون شبکه برق، مورد توجه ویژه قرار گیرد آحاد مردم از این نعمت الهی به صورت یکسان بهره مند می‌شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع بیش از ۴ هزار مخاطره طبیعی و سوانح انسان ساز در دولت سیزدهم – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع بیش از ۴ هزار مخاطره طبیعی و سوانح انسان ساز در دولت سیزدهم – خبرگزاری قدم آخر | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.