پیدا کردن طلا و جواهرات باستانی از تپه 2000ساله/ عکس

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، گمان می رود این آثار در زمان ایالت کانجو ساخته شده باشند؛ حاکمیتی کمی شناخته شده که بین قرن پنجم قبل از میلاد بر منطقه حکومت می کرد.

بر اساس بیانیه ترجمه شده توسط مقامات دولت منطقه ای ترکستان، این یافته ها صنعت بسیار پیشرفته منطقه را در زمانی که ایالت کانجو با روم باستان، چین باستان و امپراتوری کوشان در جنوب تجارت می کرد، نشان می دهد.

با توجه به سبک آن، دایره ای، با طرح هشت ضلعی قوسی در پشت و سوراخی در مرکز برای یک نخ، به نظر می رسد که آینه برنزی در چین در زمان سلسله هان، که از سال 206 قبل از میلاد حکومت می کردند، سرچشمه گرفته است.

بر اساس این بیانیه، چنین اقلامی در سراسر اوراسیا بسیار ارزشمند بودند؛ آینه های مشابهی در افغانستان و منطقه اورال جنوبی پیدا شده است و این نشان می دهد که زنی که در کنار آن دفن شده بود، ثروتمند و با نفوذ بوده است.

تیمی از دانشگاه اوزبکالی ژانیبکوف قزاقستان و باستان شناسان دولت محلی این یافته های جدید را در سه گوردخمه در منطقه اورداباسینسکی ترکستان کشف کردند. در بیانیه آمده است که آنها گزارش دادند که دو تا از این تپه ها در دوران باستان غارت شده بودند، اما گور سوم حاوی آثار ارزشمندی بود.

علاوه بر آینه برنزی، این آثار شامل یک سنجاق به سبک رومی به نام فیبولا بود. مهره های بزرگ و کوچک، کوزه سفالی،یک کفش، سگک کمربند، یک نوک پیکان که برای شکار پرندگان طراحی شده است و دو گوشواره طلا که گمان می رود مربوط به قرن اول قبل از میلاد باشد.

پیدا کردن طلا و جواهرات باستانی از تپه 2000ساله/ عکس

گوشواره ها به خصوص تزیین شده اند. آنها با آلیاژی رنگارنگ معروف به طلای “چند رنگی”، منبت کاری شده با فیروزه و یاقوت، به شکل هلالی به منظور نشان دادن ماه، با تزیینات پایین تر که نشان دهنده خوشه های انگور است و برای انعکاس نور خورشید طراحی شده اند، ساخته شده اند.

الکساندر پودوشکین، رهبر اکسپدیشن، باستان شناس در دانشگاه اوزبکالی ژانیبکوف، گفت که این آثار اکنون در موزه ملی جمهوری قزاقستان در شهر آستانه به نمایش گذاشته خواهند شد.

منبع: livescience

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیدا کردن طلا و جواهرات باستانی از تپه 2000ساله/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیدا کردن طلا و جواهرات باستانی از تپه 2000ساله/ عکس"، کلیک کنید.