چرا قزوین شرایط برگزاری فینال جام حذفی را ندارد؟

چرا قزوین شرایط برگزاری فینال جام حذفی را ندارد؟

سازمان لیگ فوتبال ایران ورزشگاهی را به عنوان میزبان فینال جام حذفی انتخاب کرده که ضعف های زیرساختی بسیاری دارد.

به گزارش قدم آخر، بعد از صعود مس رفسنجان و سپاهان به فینال جام حذفی فوتبال ایران، سازمان لیگ ورزشگاه سردار آزادگان قزوین را به عنوان میزبان برگزاری این دیدار اعلام کرد اما مشکلات این ورزشگاه چالش های زیادی را روبه روی دست اندرکاران فوتبال ایران قرار داده است.

ورزشگاهی بی پارکینگ!

یکی از نکات ضعف ورزشگاه سردار آزادگان، نبود پارکینگ مناسب در این ورزشگاه است. شرایط و موقعیت ورزشگاه طوری طراحی شده که عملا برای ظرفیت 12 هزار نفری آن، پارکینگی در نظر گرفته نشده و حتی میهمانان و خبرنگاران و مسیولان برگزاری مسابقه و حتی دو باشگاه هم خودروهای شخصی خود را باید بیرون از ورزشگاه پارک کنند. البته به همت مسیولان، محیطی در زمین خاکی بیرون ورزشگاه با بلوک های بتونی جداسازی شده تا به عنوان پارکینگ مهمانان از آن استفاده شود.

درب های ورودی غیر استاندارد!

اگر بخواهیم درباره ورودی های ورزشگاه سردارآزادگان قزوین قضاوت منصفانه ای داشته باشیم، باید بگوییم درهای این ورزشگاه دقیقا برای ظرفیت 12 هزار نفری آن تعبیه شده است اما در بازی های حساس همیشه شرایط آن گونه که تصور می شود، پیش نمی رود. اطراف ورزشگاه محیطی کاملا باز است و در زمانی که بازی های حساسی (نظیر بازی پرسپولیس و شمس آذر در هفته بیست ونهم لیگ برتر) برگزار می شود، جمعیت زیادی بدون بلیت مقابل درهای کوچک ورزشگاه تجمع می کنند تا به هر نحوی وارد شوند. در این میان کسانی که بلیت در دست دارند هم پشت حجم بالای جمعیت باقی می مانند. این موضوع حتی مقابل در ورودی مهمانان ویژه و خبرنگاران هم صدق می کند و وقتی مهمانی با بلیت VIP و یا CIP و یا خبرنگاری تنها یک ساعت قبل از بازی به مقابل در برسد، عملا به خاطر ازدحام نمی تواند از در کوچک ورزشگاه وارد شود.

کیفیت پایین چمن

درباره کیفیت پایین ورزشگاه، اعتراض هایی هم از سوی محروم نویدکیا انجام شده اما مورایس فعلا درباره این موضوع اظهار نظر نکرده است. سرمربی مس رفسنجان بعد از صعود تیمش به فینال درباره انتخاب ورزشگاه سردار آزادگان گفته است: “زمین ورزشگاه قزوین کیفیتی که باید را ندارد. برایم فرقی ندارد در کدام ورزشگاه بازی فینال برگزار شود، برای من کیفیت زمین مهم است. بازیکنان یک سال دویدند و هر لحظه ممکن است آسیب ببینند. از فدراسیون فوتبال خواهش می کنم ورزشگاهی مناسب تر که چمن خوبی داشته باشد را انتخاب کنند.”

ضعف در فنس های جایگاه تماشاگران

یکی دیگر از ضعف های ورزشگاه سردار آزادگان، حفاظ های جایگاه تماشاگران است. این ورزشگاه آنقدر در این زمینه ضعیف است که در دیدار پرسپولیس و شمس آذر قزوین، بارها و بارها جیمی جامپ به داخل زمین وارد شد و باعث وقفه در جریان بازی شدند؛ نکته ای مهم که به ضعف زیرساخت های ورزشگاه برمی گردد.

پایان خبر قدم آخر

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا قزوین شرایط برگزاری فینال جام حذفی را ندارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا قزوین شرایط برگزاری فینال جام حذفی را ندارد؟"، کلیک کنید.