کارمندان دولت حتما بخوانند/ مصوبه جدید مجلس درباره کاهش ساعت کاری کارمندان + جزییات

کارمندان دولت حتما بخوانند/ مصوبه جدید مجلس درباره کاهش ساعت کاری کارمندان + جزییات

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز و در ادامه بررسی جزییات لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات تبصره های 1 و 2 این ماده را تصویب کردند.

ماده واحده – ماده (87) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8) با اصلاحات و الحاقات بعدی) و تبصره های آن به شرح زیر اصلاح می شود:

ماده 87 – ساعات کار کارمندان دستگاه های اجرایی 40 ساعت در هفته است و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و تصویب هیات وزیران تعیین می گردد تغییر ساعت کار کارمندان با رعایت سقف مذکور و در چهارچوب دستورالعمل پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور که به تصویب هیات وزیران می رسد بر عهده ذی ربط می باشد. میزان ساعات تدریس معلمان و اعضای هیات علمی از ساعات موظف در طرحهای طبقه بندی مشاغل ذی ربط تعیین خواهد شد.

تبصره -1 کارمندان می توانند با موافقت دستگاه اجرایی ساعات کار خود را تا یک چهارم ساعت کار روزانه (حداکثر (10) ساعت در هفته تقلیل دهند میزان حقوق و مزایا نحوه محاسبه سوابق خدمت این قبیل کارمندان متناسب با ساعات کار آنان تعیین خواهد شد.

تبصره -4 در تمامی قوانین و مقرراتی که از مبنای 44 ساعت کار در هفته و 176 ساعت کار در چهار هفته متوالی استفاده شده است نظیر قانون کار مصوب 1369/8/29 مجمع تشخیص مصلحت نظام با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به ترتیب به 40 ساعت در هفته و 164 ساعت کار در چهار هفته متوالی اصلاح می شود و کاهش ساعات کاری موجب کاهش حقوق و دستمزد و مزایای قانونی کارکنان و کارگران موضوع این تبصره نمی گردد، اجرای حکم این تبصره در خصوص دستگاههایی که مستقیماً تحت نظر مقام معظم رهبری است منوط به اذن معظم له می باشد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارمندان دولت حتما بخوانند/ مصوبه جدید مجلس درباره کاهش ساعت کاری کارمندان + جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارمندان دولت حتما بخوانند/ مصوبه جدید مجلس درباره کاهش ساعت کاری کارمندان + جزییات"، کلیک کنید.