گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!

گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!

به گزارش خبرگزاری قدم آخر، برج جده با فاصله حدود 172 متر از برج خلیفه امارات متحده عربی و با بیش از هزار متر ارتفاع، 1.5 کیلومتر مربع وسعت خواهد داشت. این آسمان خراش به عنوان “مرکز” توسعه شهر اقتصادی جده (JEC) توصیف می شود، یک پروژه جاه طلبانه که هدف آن احیای هسته شهری جده است.

استودیوی معماری مستقر در شیکاگو Adrian Smith + Gordon Gill (AS + GG) رهبری این ساخت و ساز را بر عهده گرفت. این آسمان خراش شکلی باریک دارد که به طور مفهومی یک گل بومی بیرون آمده از شن های خشک بیابان را متصور می شود. این برج یک هتل چهارفصل، واحدهای مسکونی، فضای اداری، پنت هاوس های مجلل و مرتفع ترین رصدخانه جهان مشرف به دریای سرخ را در بر خواهد داشت. هزینه کلی این پروژه 20 میلیارد دلار برآورد شده است که تقریباً 1.2 میلیارد دلار صرفاً برای برج اختصاص داده شده است.

منبع: designboom

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان خراش جده که روی دست برج خلیفه می زند!"، کلیک کنید.