متقاضیان کنکور هنر

متقاضیان کنکور هنر
متقاضیان کنکور هنر

◊ متقاضیان کنکور هنر

در حالت کلی متقاضیان کنکور هنر به دو دسته تقسیم می‌شوند.

دسته اول دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای هستند که دیپلم خود را از هنرستان اخذ نموده‌اند و تا حدی با رشته‌های هنر آشنایی دارند.

دسته دوم را دانش‌آموزان دبیرستانی تشکیل می‌دهند که این دسته نیز به نوبه خود به دو گروه مجزا دسته‌بندی میشوند.

◊ دسته‌بندی دانش‌آموزان نظری متقاضیِ کنکور هنر:

گروه اول متقاضیان کنکور هنر دانش‌آموزانی هستند که صرفاً از روی علاقه به یک رشتۀ خاص وارد این کنکور می‌شوند و در سال کنکور تمام تمرکز خود را در جهت موفقیت و قبولی در رشته مورد نظر صرف می‌کنند.

گروه دوم از دستۀ دوم، دانش‌آموزانی هستند که هم زمان هم در کنکور گروه اصلی (ریاضی، تجربی، انسانی) شرکت میکنند و هم در کنکور هنر شرکت می‌نمایند.

معمولاً این دسته از متقاضیان، به کنکور هنر به عنوان یک شانس دوم نگاه می‌کنند که البته تجربه نشان داده است که این تصمیم در نهایت و در اکثر موارد نتیجۀ مطلوبی نخواهد داشت.

البته در میان متقاضیان کنکور هنر، تعداد قابل توجهی هستند که تمایل دارند کنکور هنر، کنکور اصلی‌شان باشد ولی متأسفانه با مخالفت خانواده‌هایشان روبه‌رو شده‌اند.

در ادامه مطلب می‌خواهیم در رابطه با قابلیت­‌ها و شانس­‌های هر کدام از دانش‌­آموزان هنرستانی و دبیرستانی برای موفقیت در کنکور هنر صحبت کنیم.

بر خلاف باور و نظر رایج (عموماً این اعتقاد وجود دارد که بچه‌های هنرستان ضعیف بوده و از شانس کمی برخوردار هستند.) ما معتقد هستیم که هر کدام از این دانش‌آموزان دارای توانایی‌ها و اطلاعات ویژه­‌ای هستند.

بنابراین بدون شک و با پرهیز از نادیده گرفتن این قابلیت‌ها و استفادۀ بهینه از توانایی­‌های زیرساختی هر دانش‌­آموز می­‌توان در هر دو دسته به نتایج قابل قبول و درخشانی رسید.

کما اینکه در تمامی این سال‌ها از میان متقاضیان کنکور هنر، توانسته­‌ایم علاوه بر دانش‌آموزان دبیرستانی، از میان دانش‌آموزان هنرستانی نیز به میزان قابل توجهی به کسب رتبه‌های برتر دست یابیم.

 

همین حالا با ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره شوید.